Home

BEMER - terapia PEMF

Urządzenie BEMER wykorzystuje pulsujące pole elektromagnetyczne – w skrócie PEMF – do dostarczania opatentowanego sygnału terapeutycznego.

TWOJE CIAŁO WYTWARZA ENERGIĘ ELEKTRYCZNĄ

Czy wiesz, że elektryczność przepływa teraz przez twoje ciało? Wszystkie żywe istoty wytwarzają energię elektryczną, a bez niej nie możemy żyć! Pierwiastki w naszych komórkach (tlen, azot, wodór, węgiel, fosfor i siarka) przenoszą różne ładunki elektryczne, aby wytwarzać energię elektryczną i wysyłać ważne sygnały do różnych części ciała. (Źródło: Uniwersytet Maryland)

Wszystkie te niezbędne materiały są transportowane przez nasze ciało przez układ krążenia. Tak więc zarówno elektryczność, jak i przepływ krwi mają kluczowe znaczenie dla utrzymania optymalnego funkcjonowania fizjologicznego.

CZYM JEST TERAPIA PEMF?

PEMF oznacza Pulsujące Pole Elektromagnetyczne. Urządzenia wykorzystujące technologię PEMF do terapii wytwarzają pola elektromagnetyczne o różnych kształtach fal i częstotliwościach, które stymulują zdrowe mięśnie w celu poprawy i ułatwienia pracy mięśni. Urządzenie BEMER tymczasowo zwiększa miejscowe krążenie krwi w zdrowych mięśniach.

Skuteczność tych fal zależy od określonych parametrów, które mają dotrzeć do naszych tkanek komórkowych. Podobnie jak piosenka muzyczna, która ma określoną melodię, rytm i tempo, urządzenia terapeutyczne PEMF dostarczają fale w zorganizowanej sekwencji (melodii), o określonych częstotliwościach (rytm) ustawionych na określony puls (tempo).

CZY TERAPIA PEMF jest BEZPIECZNA?

Krótko mówiąc, tak! Po pierwsze, energia elektromagnetyczna jest wokół nas cały czas – od programów transmitowanych na naszych telefonach, po słuchanie radia, a nawet w ludzkim ciele (które emituje ciepło, czyli fale podczerwone).

Urządzenia PEMF są bezpieczne, ponieważ fale, które wytwarzają, znajdują się w najniższym krańcu widma elektromagnetycznego (między radiem AM i FM), co oznacza, że mogą bezpiecznie przechodzić przez ludzkie ciało.

BEMER porównanie częstotliwości
Porównanie fal wykorzystywanych w urządzeniu BEMER do fal otaczających człowieka na codzień

Żródło – BEMER GROUP